Ríša je dobrý člověk!! ;-)

22. února 2009 v 16:57 | RichaRd. |  Články
Je sobota 21.2.2009 a já spěchám do Tesca. V 19:17 mi jede autobus ze zastávky "U garáží".

Dívám se na hodinky zrovna když míjím bar U veverky. Je 18:50. Bar U veverky je přímo naproti zmiňované zastávky. Do Tesca je to cca 250 metrů. Takže musím stihnout za 27 minut ujít půl kilometru, nakoupit v Tescu zbytečnosti (použil bych frázy: "vyměnit peníze za zboží" ale autor by mohl mít nárok na práva a na to nemám peníze), vystát řadu u pokladny atd. V hlavě se mi honí myšlenky, že to určitě nestihnu, ať tam nechodím. Jdu tam!
Když už jsem na parkovišti obchodního domu a přecházím přes přechod, vzhlédnu k zemi a vidím ji tam! ...šedo černá peněženka nějaké sk8 značky. Dívám se přes rameno do leva, do prava, před sebe, za sebe, nad sebe i pod sebe. Nikoho nevidím. Peněženku si vkládám do pravé kapsy na bundě a jdu nakoupit.
Nákup proběhl.
Když se vracím na zastávku, kontroluju hodinky. Dobrý je to, mám čas.
Na zastávce prohlížím peněženku - finanční obnos cca. 600 korun českých, 1 dolar, kartička zdravotní pojišťovny, občanka a malý techničák od auta. VW Golf 1.6. První myšlenka byla, že ji určitě neponesu na policii, né, že bych někomu nevěřil, ale měl jsem potřebu dotyčnému peněženku vrátit osobně. Přijíždí autobus. Nasedám a odjíždím do Hluku.
Když přijdu domů, rodičové se válí u televize značky Samsung o úhlopříčce 127 centimetrů. Pokládám před ně pěněženku se slovy: "Našel jsem peněženku, jsou tam prachy, jdeme na večeři!"


...kecám! :-D
Ale svůj nález jsem jim samozřejmě ukázal. Mamka se na ni hned vrhla. Mezi tím beru pevnou linku a vytáčím 1188. Nějaký pan Procházka se mě táže, co pro mě může udělat. Diktuju mu jméno a přesnou adresu a prosím ho o telefoní číslo. Ze sluchátka se ozývá: "ŠEST!!!" Pěkně poděkuju a na dotaz, zda chci přímo spojit odpovídám, ať jde do prdele.
To číslo bylo na příbuznou osobu osoby vlastnící ztracenou peněženku. Když jsem se dovolal a pokládal jí v ten okamžik určitě nepříjemné otázky, z jejího hlasu šel cítit strach.
Po vysvětlení mi poděkovala a řekla, že se vlastník peněženky se mnou spojí. TELEFONICKY SAMOZŘEJMĚ!!!!! (...prasáci!) V 20:50 hod. zvoní telefon. Dotyčnému vysvětluji kde bydlím. Děkuje a říká, že už je na cestě. Ke mně.
Přijel asi nějak kolem půl 10. Vyřítil se na mě s lahví vína. Pěkně poděkoval a poslal mě do prdele. Já mu vstřícnost oplatil.
V televizi běžel zrovna nějaký dobrý film, tak jsem vzal lahev Rulandského bílého - jakostní víno odrudové suché, naklopil jsem ji do sebe a šel jsem spát. Otec se na mě díval jako na největšího vožungra, když jsem do kuchyně přinesl prázdnou flašku. To mohlo být tak 22:38 hod. :-\ Snad mě nepošle na nějaký pobyt s plnou penzí v zamřížovaných luxusních pokojích s toaletami na pokoji.....


Ráno se probouzím. Lituju toho, že jsem to víno pil. Bolí mě po něm totiž strašně zuby. Zasraná Rulanda!! Když zapnu PC a připojím se k netu, napadá mě přes QIP Mich-All. Líčí mi, jaký měl ohromný večírek. Přesně řekl: "Piča, to byl dým!"
Stručně mi popsal svoje zážitky. Fakt jsem hleděl! :-) Pak jsem mu vylíčil svůj příběh já. Možná taky hleděl. Nevím. Ale říkal, ať o tom napíšu článek. Opáčil jsem mu, že nápodobně a šel spát.

Pozn.: Když kliknete na oranžový titulek tohoto článku, zobrazí se vám i anketa!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ferry Ferry | 24. února 2009 v 20:39 | Reagovat

Jako hrubě! Moc pěkné, je to borec! ...a ještě moc pěkně povyprávěné!!!

2 Mich-All Mich-All | Web | 3. března 2009 v 11:20 | Reagovat

Tady Tomáš. Teda tady to máš: http://pandrhol.blog.cz/0903/sobota-28-unora-2009

Ten článek se ti povedl, Ríšo - dobrý člověku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama