Sobota 7.3.2009

12. března 2009 v 16:55 | RichaRd. |  Články
Včera přijel kamarád Víťa z Anglie, z Derby (čti: dárbü), kde pracuje už od podzimu loňského roku v nějaké podniku podobnému naší české Frutě. Po určité odpracované době dostal možnost vybrat si týdenní dovolenou. Tak si ji vybral a přijel se na nás podívat. Nevím, co je na nás tak zajímavého… :-/


Když už si dal tu práci, nasedl do letadla, přeletěl do Bratislavy, vysedl z letadla a přijel autem do Uherského Hradiště, tak jsem si řekl, že by nebylo na škodu se s ním sejít a pokecat. Při té příležitosti se mi podařilo s jiným kamarádem, Ivanem, domluvit vcelku hojný počet lidí a uspořádat pro Víta menší překvapení v podobě oslavy jeho narozenin. Dvacátýchprvních.

Vše se mělo odehrát na bowlingu "U Moravy."

Do ulic jsem vyrazil už něco kolem 18.hodiny. Přišel jsem pro Víta. Ten mi řekl, ať chvíli počkám, že hned jde. Čekání jsem si krátil prohozením pár slov s náhodným starcem, jenž kouřil před domem. Vít přišel asi po 10-ti minutách.
Společně, bok po boku, jako za starých časů, jsme kráčeli směrem do centra. (Mimochodem, Víťa bydlí hned vedle Tesca, tak jsem mimo klábosení ze starcem taky pokukoval po okolí, zda poblíž neleží nějaká peněženka.)

Šli jsme na jisto. Znali jsme náš cíl - kulečníkový, nebo-li poolový, chcete-li, bar RX. Po objednávce (2x pivo) jsme každý uchopili tágo do rukou. Každý svoje. A pustili jsme se do Česko - Anglického souboje. To, že to nebude lehký boj jsem věděl už od pátku, ale při Víťovém výběru tága, kdy zvolil "dětskou" verzi, jsem se trochu uklidnil. A taky trochu zasmál.

Celkově to byl veselý zážitek. Hodně jsme vykládali. Vít mi vykládal své zážitky z Derby. Popisoval své první zkušenosti, při objevování místních tajů a krás, kdy při projížďce na půjčeném kole musel z technických důvodů (kolo se rozpadlo) absolvovat cestu zpět pěšky. Vyvodil bych si z jeho popisu závěr, že není dobré zkracovat si cestu zkratkami tam, kde to vůbec neznáte! …"zkratka" se totiž ukázala né zas až tak krátká. :-D
Nebo mi vykládal, že Anglie je vcelku plná drsných lidí, jenž při požití menší dávky alkoholu začínají být dost agresivní. Jeho příběh, kdy se v noci vracel z práce a jen svým pohledem! pokořil 5, slovy PJET, nasraných, rozzuřených a po krvi toužících dárbüjanů, mě absolutně dostal.
Pak se mi Víťa svěřil, že je stopořený. Tak jsme vyrazili na bowl.

Česko porazilo Anglii 4:2!!!

K "Moravě" jsme dorazili něco po deváté hodině večerní. Tam už to šlo ráz na ráz. Na Vítka se vrhly davy lidí. Třesajíc mu pravicí ho zahltili darama. Pili jsme, hodovali jsme. Každý dle svého uvážení. V 22:00 hod. jsme začali hrát bowling. Aby byla hra spravedlivá, rozdělili jsme se na dvě poloviny. Jednu polovinu tvořili samice, druhou pak samci. Samiččí část vyhrála moje samička Eva! Musím říct, že jsem na ni náležitě pyšný.
Když jsme se dostali na řadu my, samci, už bylo vcelku pozdě. Z toho vyplívá, že někteří jedinci začínali být pod vlivem alkoholu. Hlavně teda já a Víťa. To se ale tolerovalo, přijel přece náš ztracený kamarád!!! Napsal bych, kdo vyhrál, ale ovlivněn průběhem událostí jsem nějak přestal vnímat stav hry. Co se stalo? …čtěte dál!

*pozn.:
"Den před tímto dnem, tudíž v pátek, jsem si zakoupil v obchodě značky Gate gatě. Byly to rifle. Tmavě modré. Krásné. Nejlepčí! K tomuto kroku jsem se odhodlal, protože se mi v relativně krátké době roztrhly dvoje kalhoty v oblasti rozkroku. Kdo ví proč? ;-)"

Po asi půl hodině hraní, kdy se mi zrovna podařil ohromující hod, jsem odpočíval v sedě na židličce. Občerstvoval jsem se zrovna pivem, když v tu jsem si toho všiml. Kde se vzala, tu se vzala, díra v kalhotách v oblasti rozkroku. Ano, byly to právě tyto kalhoty, jenž jsem si zakoupil zrovna včera z již popsaných důvodů. Tímto pro mne hra skončila. Zrudl jsem a začal nadávat do všech stran. Ostatní se samozřejmě smáli, až se za břicho popadali. Po dvou, až třech hodech začínala být situace kritická. Z relativně malé dírky se, díky mému skvostnému a vyladěnému pohybu při vrhu koule, stala díra galaktických až, řekl bych gigantických rozměrů. Díra sahala zhruba od oblasti samčího pohlavního orgánu až pod koleno. Když na to tak vzpomínám, ještě, že jsem nešel na ostro, jak jsem původně chtěl.

Nechtěl jsem si a nedej bože ostatním zkazit večer, tak jsem to vzal od podlahy. Kalhoty jsem ze sebe strhl a začal hrát nahý. Dokonce i bosý. Opět se opakovala situace, kdy se ostatní smáli a popadali se za břicha. To mě potěšilo a vyhecovalo k akrobatickým kouskům přímo na palubovce dráhy.

Po ukončení hry jsem reagoval pružně a iracionálně. Poprosil jsem kamaráda Jirku, který u sebe měl klíčky a naštěstí i auto, jestli by semnou nezajel do Tesca. Zajel. Po příchodu do Tesca jsem zamířil do oddělení s oděvem. Po očku jsem si vybral krásné, šedé, nejlepčí! Tesilky. Mezi regály jsem se opět vyvlékl z rozcupovaných kalhot a nahodil na sebe nové. Byly mi jako na míru ušité. Tudíž byly ušité ne na Míru, ale na Ríšu. Koupil jsem si je. Za 240,- kč, neber to! Dokonce jsem zvažoval i koupi saka, abych měl celý komplet. Sako jsem si nekoupil. U Tesca žádná opuštěná peněženka neležela.

Kalhoty měly úspěch. Byly mi pochváleny. Budiž.

Dále jsme pokračovali večerem do víru velkoměsta, tedy Uherského Hradiště. Nic záživného se nedělo. Tedy alespoň si to už nepamatuju. :-)

Druhý den jsem v šedých tesilkách zašel do Gateu a roztržené gatě vyreklamoval. Reklamaci mi uznali a nabídli peníze nebo jiné kalhoty. Vzal jsem si ty samé. Jsou totiž nejlepčí!!! ;-)

Fotky z večeru naleznete zde.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fici Fici | E-mail | 30. března 2009 v 4:08 | Reagovat

A stejne...myslim ze to bylo jenom 3:2..a s tim 2x50porenim si to uz taky presne nevzpominam...ale rozhodne tomu neverte :)

Hej a..to sme hrali od deseti uz?Toz to sem byl driv a vic napity, nez sem doted predpokladal...boze ja su...sikula ;)

2 RichaRd. RichaRd. | E-mail | Web | 31. března 2009 v 16:57 | Reagovat

Víťo, není důležité, co si myslíš, ale jak to ve skutečnosti bylo a je! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama